Daj sobie szansę

Każdy z nas miewa piękne plany i marzenia. Wielu z nas potrafi je skutecznie realizować. Są jednak tacy, którzy realizację własnych pragnień odkładają do momentu aż uwierzą, że  im się uda. Zła wiadomość jest taka, że wiara we własne możliwości tak po prostu może nigdy nie nadejść, a dobra wiadomość to ta, że do zrealizowania własnych pragnień nie potrzebujesz wiary w powodzenie twoich działań. To czego potrzebujesz to DAĆ SOBIE SZANSĘ i po prostu spróbować.

Wszystko co w życiu osiągnąłeś, od nauki chodzenia, mówienia, poprzez skończenie szkół, zdobycie pracy, tworzenie związków między ludzkich, podróże, realizację pasji i wiele innych, osiągnąłeś przede wszystkim dlatego, że podjąłeś konkretne działania. Tym przedsięwzięciom często towarzyszyło zwątpienie, czasami lęk, ale to co było zawsze to właśnie działanie, konsekwencja, powtarzalność.

Zastanów się czego pragniesz, o czym marzysz. Spróbuj nazwać to bardzo precyzyjnie. Pomyśl i napisz jakie działania musisz podjąć, jakie krótko terminowe cele tu i teraz potrzebujesz sobie wyznaczyć i realizować, aby za jakiś czas celebrować długo terminowy cel, spełnione marzenie i cieszyć się wiarą we własne możliwości, własną moc sprawczą.

To nie wiara w powodzenie twoich marzeń, pragnień i celów realizuje to wszystko, ale twoje działania, podejmowane próby, stawianie czoła trudnościom budują twój cel, marzenia i wiarę w siebie. Droga do wyznaczonego celu nie jest linią prostą. Jest dynamicznym procesem na który wpływ ma bardzo wiele czynników choćby takich jak, pogoda, stan naszego zdrowia, rodzinne sukcesy i dramaty, a także fakt, że doba ma 24 godziny, a ludzki organizm choć niesamowity to jednak nie doskonały i ma swoje ograniczenia. Potrzebuje odpoczynku, regeneracji, inspiracji. To wymaga czasu i zwolnienia tempa. Niemniej to wszystko są czynniki budujące twój cel.

Zatem wyznacz cel, zaakceptuj i szanuj ograniczenia i różne aspekty życia, na które nie masz wpływu, przestań porównywać się z innymi, przyjmij porażkę jako normalny element życia, zdefiniuj czego potrzebujesz do realizacji swoich zamierzeń i DAJ SOBIE SZANSĘ na podjęcie działania. Obserwuj i doceniaj najmniejsze kroki, one będą źródłem satysfakcji, pokażą że twoje działania mają sens, a z czasem zaczną budować wiarę w możliwość powodzenia. W trakcie może się okazać, że sam cel przestanie być dla ciebie sprawą pierwszoplanową i będziesz się po prostu cieszył drogą, którą przebyłeś i która jeszcze przed tobą. Powodzenia.

Ostatnie wpisy